Velkoodběratelské slevy: při nákupu nad 50 000 CZK bez DPH sleva 5% a při nákupu nad 100 000 CZK bez DPH sleva 10% close

Na trhu je velké množství svatebních dekorací a doplňků.

Při dekoracích se řiďte i fantazií

 

Svatba je nejen synonymem velké události v životě novomanželů, ale i časem velkolepých příprav. Novomanželé vybírají kromě svatebního oděvu, sálu, nebo vhodné výzdoby, i různé dekorace a doplňky. Ty mohou mít rozličné podoby - od jednoduchých až po složité. Jisté však je, že i v tomto případě je potřeba vybrat si  správně, aby jste něco zbytečně nezkazili.

sizer

Trendy barvy

V nadcházející svatební sezóně budou preferované zejména stříbrná, měděná nebo zlatá barva. Nic nepokazí ani růžová, jemně zelená nebo méně tradiční modrá. Právě modrou barvu lze nazvat hitem a pro novomanžele, kteří hledají něco originálního, doporučujeme popřemýšlet i nad svatebním oblekem a šaty právě v tomto barevném provedení. V těchto barvách by se měly nést i dekorace. Počínaje ubrusy, stuhami až po balónky či ubrousky na stole. Oblíbené jsou i doplňky se vzorem dřeva, například jmenovky na stoly či retro cedule s vtipnými citacemi. Novinkou letošního roku je mramorový vzor, který může mít například i svatební dort.

 

Světelné prvky

Méně preferovanou, ale oblíbenou dekorací jsou světelné prvky v podobě svítících řetězů, svícnů a podobně. U hostů zanechají rozhodně pozitivní dojem, ideální ovšem je, aby světlo nebylo příliš silné nebo příliš blikající, což by mohlo zkazit celkovou atmosféru. Můžeme použít i klasické vánoční svíčky zavěšené například na záclonách, nad dveřmi nebo stoly. Právě světlo je velmi důležitým detailem na každé svatbě. Počítáme zde i světelné efekty během tanečních kol.

 

Květinová výzdoba

Zatímco na svatbách mnozí preferují klasickou květinovou výzdobu, umístěnou na stolech, populárnější jsou zavěšeny květiny nad stoly. Dochází tak k šetření místa a ještě většímu zvýraznění celkové svatební atmosféry. Při organizování svatby mohou novomanželé využít například i elegantní květinové řetězy. V tomto případě se fantazii meze nekladou a každá svatební výzdoba, pokud je dokonale naaranžovaná, zanechá pozitivní dojem. Co se týče konkrétních květů, doporučujeme hortenzie, orchideje nebo hyacinty. Nic nezkazí ani tradiční a snadno dostupné klasické růže. Pro rok 2018 však platí, že by se svatební kytice měly nést v jednoduchosti a neměly by být příliš "pročančané". Pokud chcete něco více originální, můžete zvolit papírové kytičky a pěkně vyniknou i mušle nebo umělé motýlky. V našich zeměpisných šířkách se postupně zabydlují velké věnce například z břečťanu, které jsou doplněny o květiny. Měly by však ladit s kyticí nevěsty. Tyto věnce mohou být součástí samotného obřadu nebo jsou vhodné i jako výrazný doplněk nad svatebními stoly.

 

Další doplňky

Aby byla svatební výzdoba co nejdokonalejší, můžete využít k výzdobě stolu kromě elegantního ubrusu, ubrousků, talířů, příručníků i například kapky rosy v různém barevném provedení nebo dekorační kamínky v mnohých tvarech a také barevném provedení. Na svatbách se setkáváme i s okvětními lístky růží, které jsou dnes již klasikou. Svatební hostině dodá punc jedinečnosti girlanda jako součást výzdoby stolu, svícnů nebo květinových váz. Co se týče svíček, klasické bílé postupně vycházejí z módy. Nahrazují jich barevné. Musí však ladit s ostatní výzdobou a dekoracemi. Jiný barevný odstín odlišný od ostatní výzdoby se nedoporučuje. Hosty můžete překvapit například svatební knihou, ve které vám rádi zanechají svatební přání. Samotná kniha má různé podoby - od barevnosti, vzoru nebo materiálu. Stuhy aneb balónky jsou samozřejmostí dlouhá léta a těší se oblibě stále i dnes.

 

Geometrické tvary

Svatební agentury dávají do popředí geometrické tvary jako součást nadcházející svatební sezóny. V různých tvarech jsou tedy svícny, vázy, ale například i talíře či skleničky. Nejde však o klasické čtverce nebo obdélníky, ale o mnohoulníky. Při přípravě svatební dekorace jsou vhodné tak netypické vázy, jakož i čísla stolů, jmenovky, svíčky. Vše je na výběru svatebčan. V nabídce je velké množství doplňků a výzdob, proto je jen na samotných novomanželech, jak budou směřovat svatební výzdobu. Odborníci doporučují nebát se experimentovat a často se radit i vlastní fantazií. Ta dokáže někdy více než aktuální svatební trendy, kterými je náš trh zaplaven. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv druh výzdoby a svatebních doplňků, svatbu je třeba hlavně si užít, ať zůstane skutečně památným dnem až do smrti.

share facebook Sdílet
Další zajímavé články
Newsletter

Nechte nám Váš email a bud'te informovaný o novinkách, článcích a slevách.