Velkoodběratelské slevy: při nákupu nad 50 000 CZK bez DPH sleva 5% a při nákupu nad 100 000 CZK bez DPH sleva 10% close

Dočkali jsme se vánočních večírků bez omezení

Ukončení roku má slavnostní nádech 

Vánoční večírek bývá příjemnou a vítanou tečkou za kalendářním rokem. Firmy na něm bilancují předchozí měsíce, setkávají se s obchodními partnery a tímto způsobem jim děkují, a stejně tak svým zaměstnancům,  za důvěru a nasazení v průběhu celého roku. Předešlé dva roky se vánoční večírky konaly v omezení, mnohokrát jen v nejužším kruhu spolupracovníků, nebo se neorganizovaly vůbec. Důvodem byla pandemie koronaviru a s ní spojená opatření. Letos se konečně karta obrátila. Spolu s kolegy se pobavíme, zbilancujeme rok a strávíme spolu příjemné chvíle.

sizer

Firemní večírek může mít různé podoby. U nás je nejtradičnější posezení na pracovišti, v restauraci nebo podniku, spojené s podáváním zelňačky a jiných jídel. Některé firmy jej pozvedají na vyšší, mnohokrát netradiční úroveň – spojují jej s ochutnávkou vín, dávají mu tematický nádech, případně je jeho součástí exkurze, sportovní aktivity, folklor, různá kulturní nebo hudební vystoupení. Ať už zvolíte jakoukoli podobu slavnostního ukončení roku ve vaší společnosti, rozhodně musí být na prvním místě snaha, aby se všichni zúčastnění cítili co nejlépe. Vánoční večírek je jistým způsobem reklamou pro zaměstnavatele. Může na něm nejen poděkovat celému kolektivu, ale zároveň motivovat zaměstnance do dalšího roku, předestřít vize, plány, nebo je milým slovem odměnit za celoroční snahu. Pokud tedy připravujete vánoční večírek pro své zaměstnance nebo kolegy, nabízíme několik tipů, aby to nebylo jen o „obyčejném“ sezení, ale aby se změnil na zážitek. Velkou roli hraje prostředí, ve kterém se koná.

 

Důležitost barev

Výzdoba prostoru, kde se setkáte s kolegy, by měla navozovat příchozí nejkrásnější svátky v roce. Doporučujeme proto barvy jako červená, zlatá či stříbrná, stejně tak doplňky jako svíčky, zvonky. Dbejte také na dekoraci okolí. Šupiny listí, ořechy, třpytky, dotvoří atmosféru. Vyhledávaná je také zelená barva, která může ladit s vánočním stromečkem.

Nezapomeňte na příjemnou hudbu. Pozor ale, aby nebyla příliš rušivá, hlučná, případně otravná. Styl by měl být neutrální, nejlépe klidný, aby  tóny připomínaly přicházející nejhezčí svátky. Aby jste se vyhnuli organizaci a přípravě, můžete všechny zmíněné kroky zvěřit samotné restauraci nebo jinému provozu, ve kterém se bude daný večírek konat. Stále vyhledávanější jsou také eventové společnosti, které vám připraví akci podle vašich představ. Do popředí se dostávají také cateringové služby.

 

Ubrusy nepodceňujte

Výzdoba stolu má mít sváteční nádech. První, čeho si návštěvník všimne je to, kde si sedá a jak je prostřeno. Doporučujeme ubrusy s teflonovou úpravou, které jsou jednoduché na údržbu. Mají dlouhou životnost a můžete je použít i v příštích letech při různých příležitostech, nakolik jsou univerzální. Co se barev týče, platí výše zmíněné. Pozor na křiklavá a pestrobarevná provedení. Bílou rozhodně nic nezkazíte. A co znamená teflonová úprava? Ubrusy obsahují teflon, čili nesají tekutinu. Tím se snadno čistí a případnou „nehodu“ v podobě rozlitého vína nebo kávy odstrání  obyčejný hadřík, který tekutinu vsákne. Ubrusy můžete doplnit stuhou nebo jinou dekorací. Jelikož jde o předsváteční období, oblíbené jsou svíčky, zvonky nebo vločky. S barvami to ale příliš nepřehánějte. Přestože vánoční večírek má podobu zábavy, tu raději přenechte na Silvestra. Důležité jsou také doplňky, například přiručníky, ubrousky či utěrky , které dají stolu slavnostní nádech a plní i různé užitné funkce.

 

Potahy potěší

Hosty určitě ohromíte potahmi na židlích. Zvolíte-li vhodné barevné provedení, splní nejen užitek, ale dotvoří estetiku a celkovou podobu interiéru. Nejpoužívanější jsou elastické návleky. Je jasné, že kvůli jednomu večírku nebudete tyto návleky pořizovat. V případě, že posezení se koná v restauraci nebo hotelu, prodiskutujte s personálem možnost použití návleků – pokud je daný provoz má v nabídce.

 

Když pořádáte večírek vy, zkuste zapracovat na osvětlení interiéru. I z obyčejné zasedačky lze udělat reprezentativní prostor. Vyhýbejte se však zelené nebo žluté barvě, která nepůsobí dobře. Vyhledávaná je fialová nebo modrá. Pokud k osvětlení doladíte i ostatní prvky interiéru, své hosty jistě potěšíte. Blikajícím světlům se raději vyhněte, přítomné mohou znervózňovat a navíc působí kýčově.

 

V případě, že večírku se účástí více lidí, doporučujeme využít banketový stand-by stůl s elegantními návleky. Tvoří ideální součást nábytku a často se při něm přistaví hosté, přičemž přehodí několik slov se šampaňským v ruce. Dá se říci, že tento druh nábytku lidi spojuje. Slouží i k odložení menšího občerstvení nebo sklenic. Výhodou tohoto stolu je také snadná manipulace, umíte jej snadno přesunout z jednoho místa na jiné.

 

Připravte překvapení

Vánoce jsou o překvapeních a dárcích, takže v tomto směru určitě nezahálejte. Obdarujte své kolegy, zaměstnance a obchodní partnery. Reklamní předměty vaší společnosti, láhev vína nebo jiná drobnost je znakem úcty a poděkování za spolupráci. Vánoce jsou přece o překvapeních a dárcích, proto i svým kolegům doneste něco milého, co je potěší. Pokud jste zaměstnavatelem, jakákoli pozornost pro podřízené je jistě vítána. Zároveň si uděláte „očko.“ Nemusí jít o nic velkého. Co to ale bude, je jen na vás.

Vánoční večírek je slavnost, proto je potřeba si ho dosyta užít, neformálně podebatit a zejména utužit pracovní kolektiv. Mnozí z nás tráví v práci většinu dne a s kolegy jsme dlouhé hodiny. Je proto nezbytné spolu dobře vycházet, vážit si jeden druhého, aby se naše pracoviště nestalo bojištěm, nýbrž místem, kde se rádi vracíme každý den. A pokud máme nějaký problém, můžeme si ho vydiskutovat právě na firemním posezení na konci roku.

share facebook Sdílet
Další zajímavé články
Newsletter

Nechte nám Váš email a bud'te informovaný o novinkách, článcích a slevách.