Velkoodběratelské slevy: při nákupu nad 50 000 CZK bez DPH sleva 5% a při nákupu nad 100 000 CZK bez DPH sleva 10% close

Hotelové trendy v roce 2022

Barvou roku je Very Peri

Hoteliéři a majitelé restaurací mají za sebou náročné období, zapříčiněné pandemií koronaviru. I když se situace v těchto měsících uklidnila a všechna zařízení fungují bez omezení, obavy z následujících vln pandemie nadále přetrvávají. Navzdory nezanedbatelným finančním ztrátám dokázali mnozí hoteliéři realizovat několik investičních akcí, nebo je v příštích měsících plánují uskutečnit. Pečlivě uvažují a srovnávají, jak vkusně doplnit interiér svého zařízení, aby bylo pro hosty co nejvíce atraktivní. V rámci vyčleněných finančních prostředků často zvažují několik alternativ, barevná provedení, či druh použitého nábytku.

sizer

Jak tedy vybrat správnou podobu interiéru? V první řadě si musíme uvědomit, o jaký typ zařízení se jedná a tomu přizpůsobit i jeho vybavení. Do historického hotelu patří nábytek, který koresponduje s celkovým charakterem. Nutné je držet se podoby hotelu, myslet na jeho historii a vyhýbat se příliš moderním prvkům. Byznys hotely a moderní novodobá ubytovací zařízení a penziony je vhodné zařídit tak, aby měly nádech současného stylu. Ve zkratce řečeno, interiér musí korespondovat s exteriérem, jinak může celková podoba vyznívat jako „pěst na oko.“

 

V popředí příroda

Majitelé hotelů by v rámci komfortu pro své hosty měli, v první řadě, myslet na to, aby se u nich návštěvníci cítili co nejlépe. Správně zvolená podoba interiéru ubytovacího zařízení pomáhá klientům při rozhodování.

 

V roce 2022 je neustále kladen důraz na přírodní materiály a doplňky. Jelikož kvůli pandemii trávíme spoustu času v interiéru, i takovou formou si připomínáme kouzlo externího prostředí. Zejména dřevo je náhradou za plast, ale výjimkou není ani kámen. Těmito kroky hoteliéři zútulňují prostředí v symbióze s přírodou.

 

Co se týče barev, v roce 2022 je v oblibě například tmavě modrá. Přestože se může zdát, že působí chladně, není to úplně tak. Oblíbené jsou také všechny odstíny zelené barvy, jejich trend pokračuje z minulých let. Tak jak byly vyhledávány dříve, přízni se těší i dnes. A jaká zelená je vhodná? Jak jsme zmiňovali – všechny. Od smaragdové až po mátovou. Kromě nich jsou to také barvy přírody – vyhledávaná je hnědá nebo šedá. Nic nezkazíte ani růžovou a celkově světlými odstíny. Vyhýbejte se křiklavým barvám, které mohou působit rušivě. Možná však máte odlišný vkus a líbí se vám jiné. V konečném důsledku je výběr pouze na vás, avšak neustále myslete na to, aby jste to neprošvihli. V současnosti je také kladen důraz na co největší osvětlení prostoru přírodním světlem.

 

Základem pokoje je postel

Základem standardně vybaveného hotelového pokoje je postel a vhodné matrace. Každý host se chce ve vašem zařízení dobře a pohodlně vyspat. Pokud si vyberete matrace od naší společnosti, máte na výběr několik druhů – pěnové, pružinové a matrace s taštičkovými pružinami. Jsou vyrobeny z hygienických materiálů a dbají také na potřeby alergiků. Díky jejich jedinečným vlastnostem budou mít vaši hosté zajištěn kvalitní a ničím nerušený spánek. Pokud postel vhodně doplníte hotelovým povlečením, váš klient tento krok rozhodně ocení.

 

Důležité jsou detaily

Pamatujte, že při zařízování hotelového pokoje by jste měli myslet na každý detail. Jen tak připravíte hostům jedinečný zážitek z pobytu ve vašem ubytovacím zařízení. Proto překvapte kytičkou čerstvých květin na stole, ručníky s logem vašeho hotelu, či dalšími „drobnostmi“, které mohou být na první pohled nepodstatné, ale rozhodně si jimi získáte přízeň. Potěšte oko hostů nejen vkusným nábytkem, ale například  zajímavým obrazem na zdi. Doporučujeme také vhodný výběr záclon a  hotelových závěsů, které dokážou dokonale dotvořit celkovou podobu interiéru. Můžete si vybrat z kategorie Dimaut nebo Blackout podle toho, jakou propustnost světla preferujete. Zajisté oceníte výrobu z kvalitních materiálů a snadnou údržbu.

 

A jaké jsou další trendy v roce 2022? Postupně se vytrácí mimořádně oblíbený skandinavský styl, místo něho se do popředí dostávají motivy starověkého Řecka a Říma. Oblíbené jsou tlusté látky a koberce, barvy spálené země a ohně. Jedná se však již o pokročilejší vybavení a ne každému daný styl vyhovuje. Do České republiky se dostává zatím jen postupně. Uvidíme, jaké trendy přinesou další měsíce. Stále modernější jsou sytější barvy. Jedná se o jakýsi návrat do minulosti.

 

Podoba hotelového nábytku dostala v letošním roce nový nádech. Lidé vyhledávají do bytů oblouky, což znamená obloukové stoly, ale i křesla a další nábytek. Tento trend se dostává i do hoteliérství a vytlačuje klasické hranaté stoly.

 

Již v první části článku jsme zmiňovali barvy. Zůstali jsme vám dlužni tu nej informaci. Americká společnost Pantone se rozhodla pro odstín Very Peri. Že vám to nic neříká? Nevadí, stejně tak mnohým. Je to barva podobná fialové, jde o kombinaci modré a červené.

 

Možná vám tento příspěvek dal několik rad, jak vkusně a jednoduše zařídit interiér vašeho hotelu. Ne každý se ovšem drží nejnovějších trendů. Majitelé ubytovacích zařízení často dávají na vlastní vkus a instinkt. Ať už si zvolíte jakoukoli podobu, pamatujte: na prvním místě je vždycky host. A často o jeho spokojenosti rozhodují detaily. Proto se snažte dělat věci tak, aby z vašeho zařízení odcházel vždy spokojen a rád se do něj vracel.

share facebook Sdílet
Další zajímavé články
Newsletter

Nechte nám Váš email a bud'te informovaný o novinkách, článcích a slevách.