Velkoodběratelské slevy: při nákupu nad 50 000 CZK bez DPH sleva 5% a při nákupu nad 100 000 CZK bez DPH sleva 10% close

Plesová sezóna je v plném proudu

Barvou roku je Viva Magenta.

Období plesů se naplno rozjelo a co je nejpříjemnější konstatování, po pandemických letech bez omezení. Zda se vyberete na ples ve vašem městě, obci, rybářský, myslivecký, turistický, nebo navštívíte zábavu s jiným přívlastkem, nejpodstatnější je, aby jste se dobře cítili. Pokud ale bál pořádáte  jako majitel provozu, kde se zábava uskuteční, určitě budete chtít zanechat v hostech pozitivní dojem. Proto je příprava velmi důležitá. Nebudem se mýlit, když řekneme, že už při prvním zmáčknutí kliky si zaděláváte na celkové vysvědčení. Pozornému oku hostů nic neujde, proto se snažte udělat maximum ve všech směrech.

sizer

Příprava na ples bývá často dlouhá. Pokud se ho zúčastníte jako host, máte to o něco jednodušší. Dámy si vyberou nejkrásnější róbu, muži zase smoking na míru. Každý chce vypadat co nejelegantněji. Jiné je, jste-li organizátorem nebo máte na starosti prostory. Proto pokud máte možnost podílet se na výzdobě sálu, nechte si poradit odborníky, ale několik rad najdete i v následujících řádcích. Co se týká konkrétních typů, jak by měl vypadat sál, kde se bude ples konat, vše závisí zejména od tematického zaměření. Jde-li ku příkladu o lovecký ples, je zřejmé, že bude dominovat zelená barva a růžovou, případně červenou budete hledat marně. Pojďme ale od začátku. Neodmyslitelnou součástí plesů je květinová výzdoba. Květy nikdy nic nezkazíte, ať už jsou naaranžovány v jakékoli podobě. Určitě doporučujeme živé, popřípadě kombinaci živých a umělých. Celkově přírodní motivy působí „živě“ a jsou příjemné.  Pokud se rozhodnete pro větvičky stromů, roztroušené květiny po ubrusech, určitě jimi zkrášlíte nejeden prostor. Nebojte se experimentovat, ale určete si hranice. Zvolíte-li světýlka, která zavěsíte na větvičky, budou působit romanticky. Jemné světlo působí svátečným a uklidňujícím dojmem.  Nic nezkazíte ani vhodně zvolenými svíčky, lucernami nebo lampiony. Atmosféra tak dostane novou úroveň. Pozor ale, aby světlo nebylo příliš vtíravé. I tady platí, všeho s mírou.

 

Výběr vhodného ubrusu

Důležitou součástí svátečně vyzdobeného stolu jsou ubrusy. Doporučujeme vybrat si ty s teflonovou úpravou. Jejich výhodou je snadná údržba. Na takových akcích se nejednou vylijí různé tekutiny. Ty můžete jednoduše otřít hadříkem, teflon zajistí, že se tekutina nevpije. Ubrus přizpůsobte tématu plesu. Nebylo by příliš vhodné, kdyby jste na již zmiňovaném mysliveckém plesu vsadili na červenou barvu. Takovým faux-pas by jste nijak nezazářili. Ale sváteční stůl není jen o ubrusech, ačkoli ty jsou dominantní. I vhodně zvolené příručníky, ubrousky a utěrky jsou hezkým doplňkem. Ideální je, když jsou vyrobeny z materiálu v kombinaci bavlna a polyester. Ve srovnání s čistě bavlněnými mají stálost barvy a delší životnost.

 

Samozřejmostí by měly být potahy na židle, které ladí s ubrusy. Mají sváteční nádech a příjemně oživí celý sál

 

Nezapomeňte na dekorace

Ubrusy, potahy a ubrousky na stolech patří mezi základ. Ale nepodceňujte ani detaily. Dobrým nápadem jsou jistě textilní dekorace. Nejenom vhodně doplní prostor, ale dokážou zakrýt ne příliš vábná místa, například špinavou zeď nebo starý kus nábytku.

 

Stůl pro švédské stoly doporučujeme navléci do rautové sukně. Nábytek dostane rázem punc elegance a luxusu. Rautové sukně jsou dnes již neodmyslitelnou součástí svateb či plesů.

 

Pokud pořádáte ples, doporučujeme do prostor zařadit několik koktejlových stolů, u kterých mohou hosté v klidu přehodit několik slov s přáteli, známými, nebo jen tak „vyměnit“ prostředí klasického stolu a trošku se „ponatahovat.“ Elastické aneb látkové stand by potahy působí stylově a platí to, co u banketových sukní. Jsou luxusní a dotvoří celkovou podobu interiéru.

 

Detaily

Máte-li možnost, připravte hostům něco navíc, možná drobné překvapení. Například netradiční podobu jídelníčku, stylovou jmenovku na stole či dárek. Milá pozornost je ideální možná i pro prezentaci vaší značky nebo firmy. Hosty potěšíte, vykouzlíte jim úsměv a zároveň si můžete udělat malou reklamu. Nebo označte jednotlivé pokrmy na švédských stolech elegantním názvem. Každý nápad je vítán a vy přece chcete zorganizovat co nejdokonalejší ples, ne?

 

Barva roku

V závěru se ještě vraťme k barvám. Plesy jsou ve většině případů směsí řady barev. Proto je také pestrost výzdoby v pořádku. No chcete-li být trendy a kráčet s dobou, uniknout by vám neměla ani nejnovější móda. Víte například, jaká je barva roku 2023? Je ní Viva Magenta. Jedná se o směs červené a fialové. Možná se vám na první pohled bude zdát barva příliš agresivní a pronikavá, ale jejím výběrem nic nezkazíte, i když samotné zakomponování do výzdoby sálu doporučujeme prokonzultovat s odborníkem. Je zřejmé, že módní návrháři a bytoví architekti ji budou v následujících měsících rádi využívat a stavět na piedestal. Pozor, aby jste při zařizování svatebního nebo plesového sálu „nepřestřelili.“ Barvu Viva Magenta odborníci nazývají jako odvážnou, moderní, ale i intenzivní a uklidňující.

 

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli barvu, oblečení či výzdobu sálu, podstatné je, aby se všichni cítili příjemně, dobře se pobavili a domů odcházeli s pocitem fajn stráveného večera. Jste-li organizátorem plesu, doporučujeme konzultovat výzdobu sálu s odborníky , případně majiteli zařízení. Ti mají mnoho zkušeností, jak připravit co nejdokonalejší večer. Recept na ideální ples ale neexistuje. Záleží na mnoha faktorech, společnosti, výběru hudebního tělesa, jídla a celkové pohody. Přejeme vám, ať je pro vás plesová sezóna 2023 nezapomenutelná, aby jste na ni ještě dlouho vzpomínali ať už jako host nebo jako organizátor.

share facebook Sdílet
Další zajímavé články
Newsletter

Nechte nám Váš email a bud'te informovaný o novinkách, článcích a slevách.