Velkoodběratelské slevy: při nákupu nad 50 000 CZK bez DPH sleva 5% a při nákupu nad 100 000 CZK bez DPH sleva 10% close

I ubrus vytváří správnou atmosféru

Výběr ubrusu může být stejně důležitý jako ostatní přípravy oslavy.

 

Jídlo je ideální příležitostí k setkání v rodinném kruhu, ale také jedinečnou možností k posezení s přáteli, známými, prostorem na obchodní jednání nebo součástí velkých rodinných oslav a společenských událostí. Kromě dobrého pokrmu hraje důležitou roli při různých příležitostech i úprava stolu a s ní související základ - prostírání. To může být velmi kreativní.  Od výzdob v podobě květů či svíček je nepřehlédnutelným faktorem i výběr vhodného ubrusu, který  může mít několik podob - od barevnosti, vzoru, ladění s okolním nábytkem, ročním obdobím či druhem oslavy. Stylově upravený stůl dotváří celkovou atmosféru a může zanechat pozitivní dojem na všechny přítomné. Volba ubrusů podléhá určitým trendům. Zatímco v minulosti byly používány především látkové, dnes jsou stále oblíbenější polyesterové s teflonovou úpravou, případně směsné. Ty tvoří kombinaci polyesteru a bavlny.

sizer

Jak vybrat správný ubrus?

Výběr ubrusu může ovlivnit individuální vkus každého člověka nebo trendy, které jsou právě v módě. Nejklasičtější zakryje celý stůl a ideální přesah okraje stolu by se měl pohybovat na úrovni 25-30 centimetrů. Stále oblíbenější jsou ubrusy, které celý stůl nezakryjí. Jisté však je, že bychom je měli vybírat podle tvaru stolu. Ideální je zvolit na kulatý stůl kulatý ubrus, nebo na stůl tvaru obdélníku obdélníkový. Ať se už rozhodneme pro jakýkoliv, výběr by se měl přizpůsobit dané události, oslavě či samotné podobě interiéru nebo exteriéru. Barevnosti se meze nekladou, protože  naše firma disponuje ubrusy široké škály odstínů a ve vybrané barvě je možné doladit i všechny komponenty stolování. Co se týče materiálu, výběr je už čistě na samotných zákaznících. V nabídce je více druhů ubrusů, které jsou i součástí portfolia firmy. Mimořádně oblíbené jsou polyesterové s teflonovou úpravou. Spotřebitelé jim dávají stále více přednost před bavlněnými, hlavně kvůli jejich jedinečným vlastnostem. Nabízíme také ubrusy, které jsou kombinací těchto dvou látek.

 

Teflonové ubrusy mají množství výhod

Mezi klienty jsou velmi oblíbené polyesterové ubrusy se zmíněnou teflonovou úpravou. Na našem trhu jsou přibližně 15 let. Mají řadu výhod, které spotřebitelé oceňují. Hůř se zašpiní, co je jejich jedinečná vlastnost. Vylitý čaj, víno, káva nebo jiný nápoj se odstraňuje jednoduše, zpravidla jen obyčejným hadříkem. Jsou vyráběny z polyesterových vláken, na kterých je jemná vrstva teflonu. Ubrusy se nemusí prát, skvrny stačí jednoduše setřít. Tímto způsobem se šetří čas, ale i náklady na jejich praní a v neposlední řadě i životní prostředí. Na první pohled se může zdát, že ubrusy mají vlastnosti PVC, ale rozhodně nevypadají nějak uměle. Jejich výhodou je i delší životnost ve srovnání s bavlněnými. Navíc textilie s teflonovou úpravou těžce hoří, odpuzují tekutiny, prach a různé jiné nečistoty. Výhodou je i odolnost vůči mastnotě, což je zejména při větších oslavách pozitivem pro majitele restaurací. Jak bylo zmíněno, čištění je jednoduché a snadno jde odstranit například i žvýkačky. Ty lze jemně seškrábat nožem a zbylou část otřít hadříkem napuštěným například v alkoholu. Při klasických přírodních látkách je odstraňování žvýkaček velkým a mnohdy i neřešitelným problémem.

 

Bavlněné ubrusy jsou na ústupu

I přes alternativní materiály, které jsou stále populárnější, bavlně ještě mnozí lidé důvěřují, i když oblibě se těšila spíše v minulosti. Dnes spotřebitelé preferují polyesterové nebo směsné ubrusy a ty doporučují i samotní prodejci. Bavlněné jsou v současnosti na ústupu. Přestože vydrží poměrně velkou námahu i častější praní, velmi snadno se opotřebovávají. Klasické ubrusy musíme neustále prát a kromě toho se na nich vytvářejí žmolky. Ty nejsou ani esteticky příliš vábné. Bavlněné ubrusy používáním mohou "zežloutnout" a sněhově bílá barva, když byly ještě nové, je rychle minulostí. Ve srovnání s polyesterovými ubrusy tekutiny rychle vsajou, takže odstranění skvrn je složité. A pokud se opět podíváme i na ekonomickou stránku, tak jde o finančně i časově náročnější proces.

 

Kombinace bavlny a polyesteru

K top nabídce patří ubrusy, které jsou kombinací jemné bavlny a polyesteru. Jejich původ sahá do Španělska a Portugalska. Jsou určeny pro náročnějšího zákazníka. Obsahují v jednom výrobku kombinaci jedinečných přírodních a umělých vláken. Právě polyesterová vlákna zajistí menší žmolkování, stálobarevnost, snadnější praní i žehlení, takže šetří i finanční náklady. Takové ubrusy rychleji schnou, jelikož díky umělým vláknům méně sají vodu. Cenově jsou dražší než polyesterové nebo bavlněné, ale pokud spotřebitel hledá ideální ubrus s jedinečnými vlastnostmi, směsný je ideální volbou a doporučuje ho i většina výrobců.

 

Vysoká kvalita produktů

Ať už se rozhodnete pro kterýkoli ubrus z naší nabídky, všechny jsou vyráběny z poctivého materiálu, takže při pořízení máte jistotu, že jste koupili kvalitní produkt. Ubrusové látky navíc splňují nejvyšší standardy. Naší snahou je totiž neustále nabízet vysoce kvalitní výrobky i pro ty nejnáročnější zákazníky. Uvědomujeme si, že i na první pohled obyčejný ubrus může vytvořit v konečném důsledku pozitivní dojem.

share facebook Sdílet
Další zajímavé články
Newsletter

Nechte nám Váš email a bud'te informovaný o novinkách, článcích a slevách.