Velkoodběratelské slevy: při nákupu nad 50 000 CZK bez DPH sleva 5% a při nákupu nad 100 000 CZK bez DPH sleva 10% close

Rok 2022 se bude nést ve znamení novinek a zvyšování cen

Nakupujte nyní a za výhodné ceny

 

Nový rok se naplno rozjel a my očekáváme, co nám přinese. Víme, že zažijeme příjemné i těžší události, ale zároveň hledíme do budoucnosti s naději, že následující týdny a měsíce vlijí do našich životů více radosti. V očekávání jsme i v naší firmě. Po loňském náročném roce jsme zvědavi, jak se bude vyvíjet situace na trhu a celkově ve společnosti.  Jsme plně závislí na fungování hotelových a restauračních služeb a tenhle fakt se týká všech podnikatelů v tomto segmentu.

sizer

Přestože věříme v lepší zítřek, jedna skutečnost je neměnná a nepotěší naše stálé ani budoucí zákazníky. A je jedno, jestli se pandemická situace ustálí. Růst cen ve společnosti je enormní a pociťujeme jej prakticky každý den, téměř ve všech oblastech  života. Neobešel ani naší společnost, a my jsme nuceni reagovat na celkový vývoj v ekonomice. Neustále rostoucí ceny bavlny a jiných materiálů mají za následek, že i my musíme zvednout ceny našich produktů. Na druhé straně garantujeme, že uděláme maximum, aby toto zdražování klienti ucítili co nejméně.

 

„Ve srovnání s posledními objednávky bavlny v srpnu loňského roku, vzrostla její cena o třicet procent. Tento fakt bude mít za následek zvýšení i našich cen. To se ale projeví o něco později,“ řekl Milan Franek, jednatel společnosti Horeca textil. Cena bavlny nejvíce poroste v prvním pololetí roku 2022. Nejedná se jen o tuto, v naší společnosti nejčastěji používanou surovinu. Více musíme zaplatit i za polyester.

 

„Dobře víme, jak se zvyšuje cena ropy a ropných produktů. A právě polyester do téhle skupiny materiálů patří. Tato změna měla za následek navýšení současných cen. Snažíme se však udělat všechno proto, aby zvýšení nebylo tak enormní. Musíme si uvědomit i skutečnost, že v posledním období vzrostla i celková cena práce,“ vysvětluje M. Franek, který podotkl, že konkrétní procento, o kolik se zvýší cena za polyester, ještě není jasné.

 

Nakupujte teď!

Jaké je tedy východisko z této složité situace? Výrobci doporučují nakupovat vybrané textilní a bavlněné produkty již nyní, když mají ještě starší zásoby. Vývoj ceny bavlny a polyesteru na trhu se zřejmě ani v roce 2022 nebude vyvíjet příznivě a očekává se další zdražování.

„Zlevňování v příštích měsících určitě neočekávejte. Nejideálnější  by bylo, aby si klienti zakoupili výrobky nejpozději do konce března ještě v původní ceně,“ doporučuje Franek. Když se podíváme na trh, jsme svědky  růstu cen nejen vstupních surovin, ale i energií, plynu a pohonných hmot. Tato inflace se projevuje v navyšování cen všech produktů.

 

Aby nebyl příspěvek jen o negativních skutečnostech a prognózách, uvádíme, že naše společnost neustále rozšiřuje portfolio svých produktů a investuje také do modernizace zařízení a potřebných strojů. Jen tak může potvrzovat status moderní textilní firmy, vyrábějící kvalitní produkty za vynikající ceny.

 

Ve znamení novinek

Do roku 2022 jsme vstoupili rázně a připravujeme pro vás nové produkty. Naše zákazníky rozhodně potěší nové materiály v sortimentu dekoračního textilu, nové záclony, přehozy, nebo hotelové polštáře. Velkou novinkou bude směsové povlečení v bílém, šedém nebo světle hnědém provedení. Povlečení bude mít unikátní vlastnosti, bude vyrobeno z bavlny (80%) a polyesteru (20%). O jediněčných vlastnostech bavlny není nutno extra psát. Polyester je v textilním průmyslu velice oblíbený. Je odolný a pružný, nemačká se, ani nedeformuje. Rychle schne a má dlouhou životnost. Ani časté praní jej nepoškodí a užitné vlastnosti zůstávají. V kombinaci s bavlnou vytvoří  produkt, se kterým budou klienti naprosto spokojeni. S touto novinkou se naši zákazníci seznámí přibližně v dubnu. Podrobnosti přineseme později.

 

Naše odběratele rozhodně potěší i nový typ přikrývek PROFI LIGHT. Mají jediněčné antialergické vlastnosti, dlouhou životnost a kvalitní provedení. Vynikají také výbornou hřejivostí a budeme je vyrábět na míru, dle požadavků klienta. Gramáž přikrývky bude ještě upřesněna. Všechny novinky plánujeme naplno zrealizovat již v prvním pololetí roku 2022.

Klienty potěší také hotelové předložky. Mají vzor paty, originální a pěkné barevné provedení a v případě potřeby je umíme zkombinovat s ručníky tak, aby dokonale ladily. Předložky jsou vyráběny ze stoprocentní bavlny, výborně sají a mají dlouhou životnost.

 

Nové stroje

Uvedli jsme jen několik novinek, které jsme si pro vás, milé zákazníky, připravili. Jednotlivé produkty budeme blíže představovat v dalších příspěvcích na našem blogu.

Kromě samotných výrobků naleznete v našich dílnách nové stroje, které zefektivní výrobu. Zmínit se musíme o stroji pro dokonalé ukončení ubrusů. Náš strojový park jsme rozšířili o přístroj, který naplňuje polštáře měkkými kuličkami, ale také zařízení, našívající háčky MICROFLEX na jednotlivé závěsy. Všechny tyto inovace jsou velkým krokem vpřed a přestože je samotní zákazníci fyzicky nevidí, naši pracovníci jejich přínos rozhodně ocení.

 

Nový rok přináší nové výzvy a výjimkou není ani naše společnost. Přestože jsme v určitém očekávání, věříme, že situace s pandemií se natolik ustálí, abychom mohli veškerou energii soustředit do výroby, zlepšování, modernizování a rozšiřování naší nabídky. Po těžkém období doufáme v lepší zítřek a těšíme se na další spolupráci. Tak si popřejme, ať nás počkají lepší měsíce a hotelový a restaurační průmysl se naplno rozjede bez jakýchkoli omezení.

 

share facebook Sdílet
Další zajímavé články
Newsletter

Nechte nám Váš email a bud'te informovaný o novinkách, článcích a slevách.