Velkoodběratelské slevy: při nákupu nad 50 000 CZK bez DPH sleva 5% a při nákupu nad 100 000 CZK bez DPH sleva 10% close

Svatební trendy v roce 2023

Populární jsou netradiční svatby

Období plesů je již několik týdnů minulostí. Po půstu a svátcích Velikonoc nastává v našich končinách čas svateb. Na svůj den se snoubenci důkladně připravují, chtějí mít všechno dokonalé, organizují, vybírají výzdobu, šaty, oblek a snaží se, aby to bylo tip-top. I svatební sezóna 2023 přináší nové trendy. Pokud jste zvědaví, co bude „letět“ v letošním roce, přečtěte si následující řádky.

sizer

Stereotypy v podobě klasických svateb s lidovými zvyklostmi jdou postupně do úzadí. Čepčení, házení svatební kytice, či společný tanec, nahrazují svatby, které jsou u nás svým způsobem netradiční, ale pro svatebčany přinášejí úplně jiný zážitek.

 

Jednoduchá kytice

Součástí každé svatby je květinová výzdoba. Do popředí se stále více dostávají květiny, které rostou u nás a nemají za sebou dlouhou cestu z exotických zemí. Možná kvetou na loukách, někteří je mají ve svých zahradách, nebo je pěstuje někdo jen tak, pro potěšení. Každopádně, v současnosti je květinová výzdoba jednodušší. Obrovské kytice pestrobarevných květin už nejsou moderní. Důraz je kladen na minimalismus a nevěsty dostávají stále více doporučení na kytice z jednoho druhu květin.

 

Svatba v exteriéru

Mnohé páry si za místo svého obřadu volí exteriér, kterému dominuje zejména zelená, olivová, nebo šedá barva. Stále jsou in barvy přírody. Výrazné až křiklavé barvy dostávají stopku. Svatba na zahradě s pěknou výzdobou je nejen nevšední, ale skýtá zážitek novomanželům i hostům.

Některé páry jdou ještě dál a ke svatbě si volí zahraničí. Zejména v západních zemích „letí“ sňatky v exotice a na pláži. Zvláště po pandemii tento trend narostl, ale oblíbené jsou i sňatky na venkově a selském dvoře. Dekorací je zemědělské prostředí, ale také stoh slámy či tradiční nástroje. V našich končinách jde spíše o výjimky, ale lze očekávat, že i tento trend postupně k nám přijde.

 

Ruční dekorace

Pokud jste se přece jen rozhodli pro klasickou svatbu se vším, co k ní patří, i v tomto směru nastaly určité změny. Svatební sál prošel za léta vývojem a dbá se na věci, které jsme v minulosti možná neřešili. Stále je populární minimalistický styl, proto to se „zátiším“ nepřehánějte. Oblíbené jsou ručně vyráběné dekorace, které jsou vkusné a nevtíravé. Již delší dobu doporučují designéři metalické doplňky a geometrické prvky.

Dobrá svatební hostina se neobejde bez vkusně vyzdobeného stolu. Jeho základem je svatební ubrus. Téměř každá restaurace nebo sál má k dispozici zejména bílé verze, které jsou sice klasické, ale rozhodně jimi nic nezkazíte. Pokud je zvýrazníte, budou elegantní a navíc dostatečně fotogenické. Pozor však, aby i ostatní dekorace ladily. Vhodné je zvolit si jeden motiv, v jakém bude svatba organizována. Střídání různých stylů a mnoha barev působí rušivě. Stále mějte na paměti základní pravidlo, že v jednoduchosti je krása.

 

Přírodní motivy

Pokud si zvolíte bílý ubrus, ale zdá se vám příliš jednoduchý, doplňte jej elegantní výzdobou, například v podobě květin nebo maličkých detailů. Určitě dostane úplně jiný nádech. Různé koblihy, sušené rostliny, pšeničné klasy, ale také mech, peří či různé bobule jsou doplňky, které vám dokonale dotvoří celkovou podobu interiéru. Existují páry, které květinovou výzdobu nahrazují právě takovými alternativami.

Přírodní motivy jsou velmi populární a lze říci, že v posledních letech zažívají pomyslný boom.

Nezapomeňte ani na židle. Pokud máte možnost, vyzdobte je mašlemi a zase se posunete o krok vpřed. Při správně zvolené barvě, která ladí s prostředím, potěšíte oko nejednoho svatebčana.

Jen pro doplnění, barvou roku 2023 je Viva Magenta, podobná purpuru, takže pokud si ji vyberete, budete mít jistotu, že kráčíte s aktuálními trendy.

 

Barva roku

Vyhledávaná jsou i zajímavá pozadí, která dotvoří celkovou atmosféru. Jedním z tipů je osvětlit obyčejný závěs vhodně skrytým světlem, ale oblíbená jsou také květinová pozadí. Když mluvíme o světle, to je v současnosti jedním z nejdůležitějších součástí svatebních sálů a organizátoři svateb si v tomto směru dávají záležet. Mnozí vyhledávají svítící iniciály jmen, lampiony, různé svíce a také neonová písmena. Fantazii se meze nekladou a platí, že čím více světel, tím lépe.

Svatba je výjimečná událost, proto na ni kladou novomanželé velký důraz. Vymýšlejí, porovnávají a hledají řešení, která uspokojí nejen je, ale zejména hosty. Ať už si zvolíte jakoukoli podobu, prvořadé je, aby se všichni cítili dobře a naplno si s vámi užili slavnostní chvíle.

 

share facebook Sdílet
Další zajímavé články
Newsletter

Nechte nám Váš email a bud'te informovaný o novinkách, článcích a slevách.