Velkoodběratelské slevy: při nákupu nad 50 000 CZK bez DPH sleva 5% a při nákupu nad 100 000 CZK bez DPH sleva 10% close

Svatební trendy v roce 2024

Barvou roku 2024 je Peach Fuzz.

Svatební sezóna se naplno rozjela a snoubenci, kteří si letos řeknou své ano, přemýšlejí, jak svatební den udělat co nejvíce výjimečným. Podobně jako v jiných oblastech, také svatba podléhá určitým trendům. Zatímco někdo je za klasiku, další volí něco netradičního a hledá na internetu, v katalozích nebo se radí s odborníky. Ať už si zvolíte jakýkoli typ svatby, určitě budete na svůj den D vzpomínat celý život.

sizer

Před rokem jsme psali o tom, že do popředí se dostal minimalistický styl, přírodní motivy a handmade výrobky. Velkým dilematem je mnohdy otázka barevnosti. Zatímco v minulých letech byly v popředí pastelové barvy, v současnosti se preferují víc výrazné. Podle odborníků na design jde zejména o fialovou, oranžovou, modrou a zelenou.

 

Výzdoba sálu

Většina párů nechává výzdobu sálu na odborníky, kteří dokáží připravit prostředí přesně podle jejich představ. Mnozí z nich se shodují, že právě investice do svatebního sálu by měla být jednou z priorit. Nejde jen o výzdobu stolů a dostatečně prostorný parket, ale i o detaily, které hostům zpříjemní chvíle. Stále populárnější jsou dětské koutky, fotokoutky nebo stolky s elegantními stand-by potahy. Slouží nejen k odložení jídel, drinků, ale jde i o prostor pro debatu mezi hosty. Pokud je správně dotvoříte celkovou výzdobou, půjde o decentní a příjemný doplněk. Židle v sálu jsou vyzdobeny květinami, přírodními doplňky, nebo mašlemi.

Stolování, respektive svatební ubrus, je rovněž důležitou součástí každé hostiny. Ještě pořád mnoho designérů upřednostňuje klasickou bílou, případně světlý odstín barev. Ale jak již bylo zmíněno, současným trendem jsou výrazné barvy, to znamená, že v tomto směru lze experimentovat. Na stolech je preferována výzdoba z živých květin a trendem letošního roku jsou štíhlé a co nejvyšší svíce v pastelových barvách. Nebojte se miniatur ani výzdoby ve tvaru geometrických útvarů.

 

Chcete-li se držet trendů ještě striktněji, zvolte barevné provedení sálu či výzdobu prostředí podle aktuální barvy roku. Tu pravidelně vybírá společnost Pantone a udává tak trend ve světě designu a módy. Jak píše portál odzadu.sk, výběr barvy roku představuje důkladný proces, který zahrnuje hloubkovou analýzu trendů a kulturních nálad po celém světě. V letošním roce je barvou roku tvz. Peach Fuzz. Jedná se o směs jemného broskvového odstínu s přídavkem jemné oranžové. Jedná se o barvu vyzařující pohodu, teplo a optimismus.

 

Netradiční místa

I v roce 2024 narůstá počet takzvaných tematických svateb a lze říci, že tenhle trend bude pokračovat i nadále. Svatby v zahradě, na selském dvoře, ve stodole či pod palmami, jsou stále preferovanější. V tomto případě je ale nutné myslet i na logistiku - například dopravu hostů, nocleh, kvalitu poskytovaných služeb a podobně.

Svatba je opravdu výjimečný den v životě párů, proto si na ní mnozí dávají velmi záležet. Možností, jak jej připravit co nejlépe, jsou nekonečné. Doba pokročila a zatímco většinou na venkově a v menších městech jsou klasické svatby stále ještě v kurzu, ve městech se karta obrací. Ať už jde o geograficky jakékoli místo, je to den novomanželů, proto je jen na nich, jakou podobu si zvolí. Netradiční dorty ze šampaňského, fotografování prostřednictvím dronu či výběr hudby jsou prvky, které se dostaly do popředí teprve nedávno. Nebojte se experimentovat s barvami či světly, které jsou velmi důležité a dokážou dotvořit celkovou atmosféru výjimečného dne. Přizpůsobte svůj den vašim představám, připravte svatbu tak, aby se na ní všichni dobře cítili a dostatečně se pobavili. Fantazii se opravdu meze nekladou, proto může být každá svatba skutečným zážitkem. No nejpodstatnější je, aby láska mezi novomanžely vydržela navždy.

 

share facebook Sdílet
Další zajímavé články
Newsletter

Nechte nám Váš email a bud'te informovaný o novinkách, článcích a slevách.