Velkoodběratelské slevy: při nákupu nad 50 000 CZK bez DPH sleva 5% a při nákupu nad 100 000 CZK bez DPH sleva 10% close

Tipy na (ne)tradiční svatby

Obřad v kostele je stále nejproferovanější

Svatba je v životě snoubenců důležitým momentem, který se nastálo zapíše do jejich paměti. Příští manželé už několik měsíců před obřadem uvažují, jak tento slavnostní den vyšperkovat k dokonalosti. Mimo jiné vybírají ideální prostor, kde se vezmou a zpečetí svou lásku. Nejoblíbenějším místem zůstává kostel a tradiční zábava až do následujícího dne. Nicméně, mnohé páry stále častěji mění klasiku za něco netradičního. A věru, svatba může v takovém případě dostat úplně jiný nádech, byť i v tomto směru existují určitá úskalí.

V první řadě je ale nutné si uvědomit, že podstata zpečetění manželství nespočívá v místě, eleganci či velkoleposti samotného obřadu. Nejdůležitější jsou hodnoty, které nezaručí ani ta nejkrásnější svatba a ani nikdo z pozvaných hostů. Lásku a porozumění si nevěsta se ženichem nekoupí za žádné peníze a ani je nenajdou během slavnostního dne. Jde o dlouhodobý proces a sňatek je už jen zpečetěním společné cesty, na kterou se vydají.

sizer

Svatba zážitkem

Místo, kde si budoucí manželé řeknou své „ano,“ závisí na představách obou, ale i na finančních možnostech. Mimořádně populární jsou svatby na hradech, v zámcích,  zámečcích. V naší zemi máme takových míst dostatek, takže si stačí jen vybrat a najít volný termín. Nutno je však myslet na skutečnost, že z hlediska nákladů půjde o vyšší standard. Pronájem prostor historické památky se pohybuje od stovek až do tisíců korun. Vše závisí na tom, jak velká je svatba, zda je hostina přímo na místě a také na dalších aspektech. Každopádně, svatba na hradě či zámku je jedinečná. Ideálně dotvořená výzdoba, s nádherným textilem, bude zážitkem nejen pro novomanžely, ale i pro hosty. K dispozici bývá v mnoha případech i dobový nábytek, který vás vrátí do minulosti. Tato důležitá událost v historickém prostředí má nebývalé kouzlo, jednotlivá místa mají nádech romantiky a velký den se může proměnit v pohádku.

 

Obřad na zahradě

Pokud si nepotrpíte na honosný styl, zvolit můžete obřad na zahradě. Ten se stává stále populárnějším a vyhledávají jej mnohé páry zejména v západních zemích. Výhodou je, že v porovnání se svatbami v historických památcích je mnohem levnější a má i další klady. Při výzdobě můžete zapojit fantazii, jelikož na zeleném travnatém koberci vynikne prakticky vše. Ať už zvolíte svatební ubrus bílý nebo si vyberete jiné provedení, rozhodně nabídnete hostům nevšední zážitek. Navíc, taková svatba je více intimnější, mnohdy v kruhu nejbližších a přátel. V tomto případě je doporučeno pozvat méně hostů, aby měl každý zaručen jistý komfort v zahradním prostoru.

Svatba na zahradě má svá úskalí, na které je nutno myslet předem. Novomanželé jsou omezeni ročním obdobím. Těžko si představit obřad během zimních měsíců. Připravit se musíte také na počasí, čili svatební den vám mohou „pokropit“ kapky deště. Nezapomínejte proto připravit přístřešek, aby byli hosté chráněni před deštěm. Ideální je zajistit velké stany s dostatečnou kapacitou. A pokud organizujete takovou svatbu ve vlastní režii, čeká vás spousta povinností s její přípravou a obsluhou, to znamená, že budete stále na nohou, aby bylo všechno tip-top.

 

Vyhledávané zahraničí

Stále populárnější jsou také svatby mimo bydliště ženicha a nevěsty. Páry mnohokrát vyhledávají slunečné pláže, vrcholky hor či jiná netradiční místa ke zpečetění svého svazku. Existují společnosti, které vám připraví svatbu „na klíč.“ Sobáš na břehu moře při zacházejícím slunci má rozhodně své kouzlo. Pokud si svatbu naplánujete ve dvou, absolvujete zároveň i svatební cestu. Totéž platí i u svazků na horách, nebo  jinde v exteriéru, kde zažijete dokonalé souznění s přírodou. K takovému obřadu nepotřebujete prakticky nic. Dekoraci vám vytvoří samotná příroda a vy se budete cítit opravdu vyjímečně. Na druhé straně, určitě na tuto svatbu nezvete desítky hostů. Takový druh je komornější a určen pro úzkou skupinu lidí.

 

Co takhle farma?

Také venkovské prostředí má nezaměnitelnou atmosféru. Zpečetit svazek na farmě je bezpochyby netradiční, ale u nás ještě málo preferované. Konzervativnější hosté možná budou zaskočeni, ale pokud se nebojíte experimentovat a možná i vyčnívat z davu, můžete vyzkoušet i tento druh sňatku.

Tipů na netradiční svatbu je spousta. Příští manželé se mohou vzít prakticky kdekoli. Mnozí jste se možná setkali se svatbou na lyžařském svahu, ve starém mlýně, muzeu nebo venku na louce. Spousta párů si vybírá netradiční místa kvůli fotografiím. Přece jen, vyfotit se před sálem nebo při staré dřevěničce uprostřed přírody je bezpochyby rozdíl. Mladomanželé často neváhají dokonce vycestovat, aby našli dokonalé místo pro svůj velký den.

Stále je však nejoblíbenější klasický sňatek v kostele s větším či menším počtem hostů, ale také oficiální obřad na úřadu. Ať už se rozhodnete jakkoli, přejeme vám, aby byl váš den skutečně výjimečný a užili jste si ho naplno a společně na něj vzpomínali po celý život.

 

share facebook Sdílet
Další zajímavé články
Newsletter

Nechte nám Váš email a bud'te informovaný o novinkách, článcích a slevách.