Velkoodběratelské slevy: při nákupu nad 50 000 CZK bez DPH sleva 5% a při nákupu nad 100 000 CZK bez DPH sleva 10% close

Výroba našich závěsů a záclon je unikátní a precizní

Okno je výkladní skříní každého pokoje

 

Nahlédněte do naší výroby

 

Luxus, styl a elegance. To jsou charakteristické znaky závěsů a záclon, vyráběných naší společností. Pečlivá a mnohokrát mravenčí práce přináší výsledek, který ohromí, potěší oko a díky kvalitním sametovým materiálům navodí královský dojem. Klienti tyto pozitiva rozhodně ocení. Dlouhá životnost díla šetří i náklady. Pojďte se podívat, jak jsou vyráběny závěsy a záclony od firmy Horeca textil.

 

sizer

V předchozím článku jsme si představili novinky, které připravila naše společnost pro své zákazníky. Jde o produkty, které v portfoliu dosud chyběly, ale v rámci zkvalitňování služeb jsme se rozhodli přidat je do nabídky. Víte však, jak se vyrábějí naše jediněčné závěsy a záclony? Už víme, že je dělíme na Dimaut a Blackout podle toho, jakou mají propustnost světla.

Do pozornosti dáváme především Blackout. Jde o vysoce kvalitní látku, která má v hotelovém a restauračním průmyslu nenahraditelné místo. Nejčastěji je využívána u závěsů, které jsou součástí hotelových pokojů, ale i v klasických ložnicích. Takové typy závěsů poskytují téměř úplné zatemnění prostoru během celého dne. Další přednosti jsou akustické a tepelné. Výborně tlumí zvuk a zabraňují úniku tepla. Tím pádem šetří provozní náklady. To platí i naopak. Blackout dokáže dokonale zabránit průniku přímého slunečního záření a tím i tepla, co klient ocení zejména během horkých letních dnů.

 

Snadná údržba

Všechny naše závěsy šijeme na háčky MICROFLEX. Jde o jediněčný způsob výroby, populární zejména v Holandsku. Závěsová látka je všitá do malých plastových háčků, přičemž  je skládaná ve stejných intervalech. Háčky jsou jednoduché na údržbu, proto se těší takové popularitě. Vyznačují se zejména pružností a dlouhou životností. Ani při neustálém námahání a denním používání se nezničí, protože plast je dostatečně tvrdý a odolný vůči opotřebení. Při samotné výrobě je výhodou rychlé šití. Háček se do látky jednoduše vsouvá.

 

Pozor na řasení

V naší společnosti  kupuje zákazník již nařasenou záclonu nebo závěs. Pro srovnání, mnohé konkurenční nebo zahraniční firmy nabízejí závěs a záclonu ušitou jen jako kus látky, kterou je ještě nutné nařasit, respektive zavěsit tak, aby byla záclona nařasená. Tak může dojít k tomu, že klient si zakoupí výrobek v určité šířce a po zavěšení se mu nebude hodit, nakolik bude krátký. Pokud si ale u nás objednáte  závěs nebo záclonu, dostanete do rukou hotový produkt v požadované šířce a bez nutné další úpravy. Používáme řasení 1: 1,15. Jde o nejpoužívanější typ. To znamená, že na jeden metr nařaseného závěsu použijeme 1,5 metru látky. Výhodou takového dekoračního textilu (https://horecatextil.cz/category/dekoracni-textil-46) je jednoduchá manipulace. Háčky jsou montovány nastálo, dávají se rychle nahoru a dolů. Díky své pevnosti se mohou prát spolu s konkrétními textiliemi.

 

Další výhody

Naši klienti jistě ocení i další výhody takto ušitých produktů. Samotné závěsy mají hezké ukončení díky elegantnímu lemu, širokému asi 10 centimetrů. Podobný lem je i po bocích v šíří dva centimetry. V dolní části závěsu je z obou stran všité olůvko s hmotností 50 gramů, které závěs zatíží. Látka je tím rovná a působí mimořádně elegantním a estetickým dojmem. Takové lemy používáme při všech typech závěsů. Je nutné poznamenat, že ušití takových lemů je časově náročná práce. Všechny lemy šijí naše pracovnice precizně, dáváme si velký pozor na každý detail a každou závadu ihned odstraňujeme. Výsledné produkty procházejí přísnou kontrolou, aby bylo vše dokonalé. Celý tento proces zabere asi polovinu výroby kompletního závěsu nebo záclony.

 

Jak správně měřit závěs?

Pokud jste se již rozhodli pořídit si závěs a nevíte, jak správně vybrat jeho rozměr, nabízíme lehký návod. Na začátku se musíte rozhodnout, kolik centimetrů má   být závěs od podlahy. Následně změříte výšku od země po začátek běžce, šneka nebo kolečka, tak, jak vidíme na obrázku. A odečteme tolik centimetrů, kolik chceme mít závěs nad podlahou. Přitom je jedno, jaký typ uchycení závěsu používáte. Podstatné je přesně změření výšky od podlahy po samotný začátek úchytky, tedy zmiňovaného běžce, šneku nebo kolečka. Závěsy nabízíme v různých šířkách - 90, 110, 130, 150, 170 a 190 centimetrů. Výšku záclony měříme stejně jako u závěsů, její šíří od začátku kolejnice nebo garnýže. Na nařasení už další centimetry nepřidávejte. Pokud si nebudete jisti při měření, doporučujeme ozvat se nám a my vám ochotně poradíme.

 

Tip na závěr

Věděli jste, že závěsy a záclony umíme dodat i v protipožárním provedení? Víte, jaké jsou jejich výhody? V podstatě jde o stejné produkty, ovšem mají v sobě impregnaci, která zabraňuje rychlému vzplanutí. Taková úprava je vhodná zejména při záclonách, které jsou velmi hořlavé. Takto upravené produkty jsou součástí především velkých hotelů. Nabídku umíme poslat na vyžádání.

 

share facebook Sdílet
Další zajímavé články
Newsletter

Nechte nám Váš email a bud'te informovaný o novinkách, článcích a slevách.